Când eram mic, mergeam la biserică fără să întreb „de ce”!
Îmi aduc aminte când eram mic, mergeam cu drag la biserică în toate condițiile vremii, în toate duminicile. Iarna pe ger; toamna prin ploaie; primăvara întrecând pîrăiașele zăpezii. Mergeam la biserică pentru că simțeam...












